Układanka lewopółkulowa czteroelementowa do pobrania
Jakiś czas temu, w moich zbiorach pomocy dydaktycznych zamieściłam pierwszy zestaw układanek lewopółkulowych trzyelementowych. Wówczas opisałam również zalety tego typu zabaw. To dobre ćwiczenie dla najmłodszych, więc przygotowałam również nieco trudniejszy, bo czteroelementowy zestaw, z którego możecie skorzystać i Wy.
Układanka lewopółkulowa czteroelementowa- jak ją wykorzystać
Nie będę powtarzać tego, o czym już pisałam (na końcu podam link, dla tych, którzy interesują się tym tematem). Krótko tylko przypomnę jak wykorzystać pomoc, jaką jest układanka lewopółkulowa czteroelementowa.
Mamy szablon (bez kolorów), który jest bazą do dalszych ćwiczeń. Dalej, na drugiej stronie pliku przygotowane są elementy do wycięcia, niezbędne do dopasowywania na głównym szablonie. Mają one cztery rozmiary, a każdy rozmiar ma cztery warianty kolorystyczne: zielony, żółty, niebieski i czerwony.
Pozostałą część stanowią kolorowych wzory, jest ich aż 17 stron, po sześć wariantów do wycięcia na każdej kartce. Oznacza to, że macie 102 różne kombinacje, które dziecko powinno odwzorować na dużym szablonie. Zaznaczę, że nie umieściłam w pliku wszystkich możliwych wersji kolorystycznych, bo mogłoby być ich znacznie więcej. Myślę jednak, że 102 kafelki, to i tak wystarczająca ilość do ćwiczeń. Stopień trudności jest zróżnicowany, od najłatwiejszych jednokolorowych, po czterokolorowe wzorce. Przykłady widoczne są poniżej.
Układanka do pobrania
Jeżeli będziecie mieć jakieś pytania, to służę pomocą. Całość pobierzecie w pdf-ie. Jak zawsze przypomnę, że takie pomoce dłużej posłużą, jeśli je zalaminujemy, a zatem klikajcie i korzystajcie: Układanka lewopółkulowa czteroelementowa.
Jeśli wolicie łatwiejszą wersję, trzyelementową, o której wspomniałam na początku lub chcecie doczytać więcej na temat układanek lewopółkulowych, odsyłam Was do postu Trzyelementowa układanka lewopółkulowa dla najmłodszych.
W mojej pobieralni znajdziecie też mnóstwo materiałów i pomocy dydaktycznych do nauki czytania, liczenia, rozwijania logicznego myślenia, spostrzegawczości, ćwiczenia grafomotoryki, szablony, dyplomy, ciekawostki, gry, są rebusy, krzyżówki, różnego rodzaju łamigłówki i wiele innych. Częstujcie się i niech Wam te materiały służą jak najowocniej.
Bardzo ciekawy pomysł i fajne materiały dydaktyczne. Na pewno pomogą wesprzeć rozwój malucha 🙂 My bardzo takie zabawy lubimy.
Tego typu układanki to niezłe ćwiczenie dla mózgu, w każdym wieku sprawiają sporo frajdy, szablony wykorzystam do ćwiczeń z uciekającą pamięcią mojego rodzica.
Piękna układanka, warto mając malucha ją pobrać i poćwiczyć, bardzo mi się podoba, aż pomyślę, czy i dla mnie nie przyda się, ale to po świętach…