W listopadzie obchodzone jest jedno z moich ulubionych przedszkolnych świąt – Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji wykonałam z dziećmi misiowe pudełko na chusteczki. Misia może z powodzeniem zastąpić każda postać. Instrukcja wykonania poniżej.
Misiowe pudełko na chusteczki – potrzebne materiały:
Do wykonania wykorzystaliśmy:
- karton,
- linijkę,
- ołówek,
- tekturę falistą,
- filc,
- kolorowy blok techniczny,
- nożyczki,
- pudełko z chusteczkami,
- klej,
- guzik,
- wstążkę filcową,
- dziurkacz.
Pudełko na chusteczki handmade – krok po kroku
Pierwszy krok to rozłożenie na czynniki pierwsze pustego pudełka po chusteczkach jednorazowych i odrysowanie go na kartonie. Ten krok wykonałam ja – dlatego, że każdą ściankę powiększyłam o pół centymetra. Drugim razem wykonałabym go nieco inaczej, ale o tym później. Kiedy wykonałam szablon Hania go wycięła i skleiła magicznym klejem.
Ponieważ jeden arkusz tektury falistej nie wystarcza na całe pudełko boki okleiłyśmy innym kolorem.
Później zaznaczyłyśmy na teksturze miejsce na wycięcie, aby można było sięgać chusteczki i okleiłyśmy resztę pudełka.
Z kolorowego technicznego bloku wycięte zostały elementy, które stworzą misia + łapy.
Ponieważ misie lubią miodek z filcu powstała „plama miodu” do dekoracji pudełka. Na tylnej ścianie przykleiłyśmy głowę misia i jego łapki, które sięgają do miodu.
W bocznych ściankach zrobiłyśmy dziurki, aby się nie otwierały. Wspominałam wcześniej, że kolejnym razem wykonałabym je inaczej – zamiast równych skrzydełek zrobiłabym jedno dłuższe.
Takie pudełko wykorzystamy wielokrotnie. Wystarczy wymieniać kończący się zapas. Aby nie utrudniać sobie życia można wykorzystać papier prezentowy, albo na przykład każdą ścianę okleić innym kolorem tektury.
W przedszkolach warto zrobić takie misiowe pudełko (lub inne dowolne), gdyż z autopsji wiem, że na biurku lub w innym widocznym, dostępnym dla dzieci miejscu stoją chusteczki higieniczne. Życzę Wam by częściej były wykorzystywane do wycierania rąk, buzi i rozlanych płynów, niż do wydmuchiwania zakatarzonych nosków.
Jeśli z kolei szukacie więcej inspiracji na Dzień Pluszowego Misia, zapraszam do archiwum (listopad – poprzednie lata). Polecam Wam szczególnie darmowe dyplomy Przyjaciela Pluszowego Misia.
My nie obchodzimy tego święta, chyba stosunkowo młode jest, bo nawet dzieciaki w przedszkolu nie tworzyły misiowych prac. Ale już czuję jego sympatyczne brzmienie. 🙂
Pięknie wyszło 🙂 My też przygotowujemy prace plastyczne z okazji Dnia Pluszowego Misia – może uda nam się zrobić wpis z inspiracjami 🙂
Rewelacyjny pomysł na świętowanie tego dnia.pudełko pięknie prezentuje się.
Coś idealnego dla mojej córki. Ona wprost uwielbia wycinać, sklejać i konstruować różne papierowe cuda. A taki miś na chusteczki – marzenie Melanii. Na pewno zrobimy w któreś deszczowe popołudnie.
Piękny! Wiecznie zasmarkanym na pewno się spodoba!
Świetny efekt!
Słodki misiek. Idealny na Dzień Misia, a to już niedługo.
I zwykłe chusteczki nabrały bajkowej oprawy 🙂