Postanowiłam utrwalić nieco z dziećmi liczenie w zakresie 10. Stwierdziłam, że stworzę im proste rysunki, ale trochę mnie chyba poniosło… Z założenia ilustracje są banalne, ale liczenia jest na nich sporo. Jeśli i Wy chcecie je wykorzystać, by zająć milusińskich na trochę dłużej, to jak zawsze, możecie bezpłatnie pobrać plik do łamigłówki „policz i pokoloruj” w pdf-ie.
Policz i pokoloruj
Zagadki typu policz i pokoloruj to nie tylko rozwiązywanie działań matematycznych, ale także ćwiczenie małej motoryki i doskonalenie techniki kolorowania. W pliku znajdziecie łącznie 5 ilustracji. Trzy z nich to łamigłówki z dodawaniem w zakresie 10. Znajdziecie na nich tęczę, kwiat i słońce. Jak widzicie działań do wykonania jest dużo, ale można poćwiczyć spostrzegawczość, bo w obrębie każdego rysunku niektóre się powtarzają. Tutaj dodatkowo zwracamy też uwagę na fakt, iż dodawanie jest przemienne, więc można sobie jeszcze bardziej uprościć pracę.
Dwie kolejne ilustracje to działania na odejmowanie, również w zakresie 10. Tutaj starałam się już ograniczyć z ilością pól. Na grafikach są domek i kubki. Na upartego jeżeli nie posiadacie drukarki, można skopiować obrazki i pokolorować je w programie Paint.
Karty pracy do pobrania
W ostatnim czasie kart pracy na blogu przybywa, ale nie zabraknie też pomysłów na kreatywne spędzanie czasu z dziećmi. Zachęcam Was do zaglądania do zaglądania do kategorii eksperymenty i doświadczenia, by wyjaśniać dzieciom różne zjawiska. Jeśli macie miłośników prac plastyczno-technicznych, sporo pomysłów jest w kategorii DIY. Mam w planach rozruszać trochę kanał na You Tube – jeśli wolicie taką formę przekazu, ale nie jestem pewna na ile czas mi na to pozwoli. I oczywiście wszystkie pliki do pobrania są w Pobieralni.
A tutaj wspomniany plik Ilustracje: liczymy i kolorujemy.
Jakiego typu łamigłówki Wasze dzieci lubią najbardziej?
Bardzo przydadzą mi się takie materiały do pracy z moim rodzicem, niestety trzeba ćwiczyć pamięć, która ucieka.
Dodawanie i odejmowanie już podchwyciłam, zbieram takie pomoce, bo wiele ćwiczeń musimy wykonać. Dziekuję. 🙂
Moja córka nie lubi matmy i nie mam sposobu, by ją przekonać, by WRESZCIE ogarneła tabliczke mnożenia 🙂