Bohaterem dzisiejszej pracy jest Butek – sympatyczna małpka. Kto ogląda bajkę „Dora mała podróżniczka” ten z pewnością go zna 🙂 Postać można zresztą wybrać dowolną.
Potrzebujemy:
– tekturę lub kartkę z bloku technicznego
– ołówek, pisak,
– nożyczki,
– kredki,
– 8 guzików,
– sznurek
– szpikulec.
Wykonanie:
Pierwszy etap należał do Mamy. Naszkicowałam Butka (głowę i korpus), poprawiłam kontury pisakiem i wycięłam go. Później narysowałam rączkę i nóżkę, zagięłam kartkę przed wycięciem na pół, aby każda z par kończyn była taka sama.
Druga część to nadanie odpowiednich kolorów – zadanie dla mojej Córci.
Z racji, iż dzisiaj byłam nieco rozkojarzona (powód? Młodszy synek, bardzo niecierpliwy, wiszący na mojej nodze i popłakujący), nie zrobiłam zbyt szczegółowych zdjęć, więc nadrobię opisem.
1. Trzeba zrobić po dwie dziurki – w każdej rączce i nóżce, mniej więcej 1cm i 2,5 cm od góry oraz w korpusie – po jednej w miejscu, gdzie będą one zamocowane.
2. Przekładamy sznurek przez dwie dziurki guzika (ja przypalałam końcówki, żeby były sztywniejsze, co ułatwiło zadanie).
3. Obie końcówki sznurka z guzikiem przekładamy najpierw przez dziurkę w korpusie, później przez dziurkę (tą 2,5cm od góry) w odpowiedniej kończynie.
4. Na zakończenie każdy z końców sznurka wkładamy w jedną dziurkę guzika i robimy supełek lub kokardkę.
Mam nadzieję, że dość jasno to wytłumaczyłam. UWAGA – nóżki montujemy możliwie w dużej odległości od siebie – nasze są nieco za blisko (uczymy się na błędach:)
Na końcu przekładamy osobny sznurek w dziurki od rączek (1cm od zakończenia) i osobny w nóżki – robimy supełek.
Ostatnia rzecz: przywiązujemy sznureczek w połowie długości tych, które łączą ręce i nogi. Powinien on być trochę dłuższy, żeby można było za niego pociągać w celu uruchomienia kończyn.
Jeśli któryś z punktów jest dla Was niezrozumiały dajcie znać, wyjaśnię.
Tak się rusza nasz BUTEK: